ogry"regulaminwydarzenia"kontakt"

O mnie

Witam serdecznie na mojej potwornej stronie!

Nazywam się Lech Piotr Tarnawczyk, jestem pedagogiem specjalnym, a raczej antypedagogiem bo zgodnie z domeną antypedagogiki skłaniam się do twierdzenia, że mimo najszczerszych intencji nie jesteśmy w stanie nikomu przekazać ani naszej wiedzy, ani umiejętności. Właśnie przez wzgląd na to, że nauka jest procesem wewnętrznym rola nauczyciela w tej wracającej do łask edukacyjnej koncepcji polega na "wytrącaniu z poznawczej równowagi"- inspirowaniu, zaciekawianiu, prowokowaniu do nieschematycznego rozwiązywania problemów takich jak zarządzanie ryzykiem, wieloczynnikowa ewaluacja, czy związanych z pracą w zespole.

Przez ponad 10 lat mojej pracy pedagogicznej, najpierw w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 154 potem Polskim Ośrodku Edukacji Montessori, w przedszkolu Pomarańczowa Ciuchcia, Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 114, Szkole Podstawowej nr 279 a wcześniej jeszcze na studiach, w ramach wolontariatu w dziecięcym szpitalu i hospicjum, zacząłem na potrzeby prowadzonych przeze mnie zajęć tworzyć w formie gier pomoce dydaktyczne. Metoda pracy jaką jest gra okazała się doskonale wpisywać w preferowaną przeze mnie w pracy metodę projektu, a także w metodę - ocenianie kształtujące. Moje zajęcia zyskały olbrzymią aprobatę zarówno wśród dzieci, które poprzeczkę postawiły mi naprawdę bardzo wysoko (konkurencja w postaci gier komputerowych, czy dedykowanych na tablety to zaręczam potężny przeciwnik) jak i pedagogów i psychologów, którzy docenili je w chyba najbardziej satysfakcjonujący dla mnie sposób tj. polecając moje dzieła jako narzędzia pracy pedagogicznej.

Projekt który zamierzam zrealizować wciąż napotyka na liczne przeszkody. Chcę odbyć podróż po miejscach gdzie dzieci umierają z nudów, a fakt przykucia do szpitalnych łóżek uniemożliwia im dobrą zabawę! Tak, z początku ta strona miała prezentować gry, które można kupić w moim sklepie. Cóż, sklepu wciąż nie ma. Jest misja! Tak marna przeszkoda jak brak środków nie może być dłużej wymówką! Zapraszam do zapoznania się z moimi kolejnymi małymi krokami, pomniejszymi akcjami i  do współpracy przynajmniej tak owocnej jak z Firmą BIBBY!