ogry"regulaminwydarzenia"kontakt"

Gry

http://www.potiwor.pl/p/haratanka.html
http://www.potiwor.pl/p/wojownicy-z-piwnicy.html


http://www.potiwor.pl/p/piracka-rozroba.html

 
Każda gra dla dwóch lub więcej osób posiadająca choćby element losowości, to przede wszystkim spotkanie - szansa na integrację, doświadczanie w bezpiecznym otoczeniu konfliktów i przyjmowanie w nim porażek, kształtowanie grupowych ról i  norm panujących w grupie, to nauka tego, że jak w życiu obowiązują pewne zasady, których łamanie wiąże się z określonymi konsekwencjami. Tego nie da dziecku gra komputerowa!

Uczeń z tabletem czy komórką alienuje się w szkole (nawet integracyjnej), nie doświadcza prawdziwego życia, więc coraz częściej dochodzi do tego, że sobie z nim nie radzi, przejawia nieadekwatne zachowania agresywne lub/i nakręca spiralę wycofując się do wirtualnego świata. Uważa się, że nigdy w historii ludzkości nie mieliśmy do czynienia z zaburzeniami więzi na tak wielką skalę. Winnych jest oczywiście wiele czynników, ale ewidentnymi są atomizacja społeczeństwa i wirtualna anonimowość.

Wyjaśniłem już, mam nadzieję, w dobitny sposób czemu planszówki, karcianki, gry wyobraźni a nie codziennie tablet w szkole, komputer w domu. Teraz powiem czemu to mają być moje gry. Każda z moich pomocy dydaktycznych jest, jak nazwa wskazuje, specjalistycznym narzędziem.

Gry parastrategiczne - to od nich przygodę zalecam zacząć - są to gry w pełni losowe dające jednak wrażenie sprawczości. Służą zachęcaniu do wyrażania się poprzez sztuki plastyczne lub/i wzięcia udziału w wieloosobowych zmaganiach. Sztandarową grą tej klasyfikacji są "Wojownicy z Piwnicy" 

Gry strategiczne są już dla "zaawansowanych", nadal pojawia się w nich pewna doza losowości jednak by skutecznie wygrywać gracze muszą wykazać się czymś więcej niż niepoddawaniem się aż do końca. Tu sztandarową grą jest "Haratanka". Jest to gra ewaluacyjna. Najczęściej już po pierwszym meczu wymusza wprowadzanie do zastosowanych strategii niezbędnych poprawek.

Nie da się zasmakować lodów przez szybę dlatego po wcześniejszym umówieniu spotkania serdecznie zapraszam do zmierzenia się z moimi grami odwiedzając Wypożyczalnię dla Dorosłych i Młodzieży Nr 26 w Wawrze ul. Błękitna 32.